Suomeksi Eesti keeles English
tausta

Peräkylän Ponnistuksen Ranking - 16.04.2016

Seuran ennätykset jäsenten jäsenenä oloaikana

Spartathlon

  1. Huikon Kuriiri 34:43:51

48 h juoksu ulkorata N

  1. Nuuksion Nuoli 281,291 km (1356 m katurata)

24 h juoksu ulkorata M

  1. Huikon Kuriiri 222,773 km
  2. Suinulan Teräsmies 162,7972 km

24 h juoksu ulkorata N

  1. Porin Tarmo 158,62 km

24 h juoksu sisärata

  1. Suinulan Teräsmies 168,340 km
  2. Tenolan Verkonpaino 94,3897 km

24 h juoksu sisärata N

  1. Nuuksion Nuoli 142,8505 km
  2. Patolan Kissa 100,240 km

12 h juoksu

  1. Suinulan Teräsmies 110+ km (maantie; väliaika / 24 h juoksu)

100 km juoksu M

  1. Tenolan Verkonpaino 9:41:52
  2. Suinulan Teräsmies 9:50 (väliaika 100,3706 km / 24 h juoksu) (M40)
  3. Huikon Kuriiri 10:04:12 (väliaika / 24 h juoksu) (M45)
  4. Sarvijoen Eka Vekara 10:48:00
  5. Apinasaaren Heimopäällikkö 10:49:25
  6. Suomenlinnan Susi 11:24:29 (M50)
  7. Padasjoen Patman 11:46:06 (M50)
  8. Ylä-Savon Rehveli 12:48:47
  9. Etelän Kajura 13:12:03
  10. Pohjan Tähti 20:25 (maastoultra) (M40)

100 km juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 11:33:11
  2. Porin Tarmo 11:45:00
  3. Patolan Kissa 17:08:58

6 h juoksu

  1. Huikon Kuriiri 72,44 km (400 m rata)
  2. Suinulan Teräsmies 65+ km (maantie; välimatka / 24 h juoksu & 100 km juoksu) (2x)
  3. Ylä-Savon Rehveli 64,8 km (400 m rata)
  4. Lahden Kolmonen 63,1 km (400 m rata)
  5. Lintukylän Kurko 58,5 km (400 m rata)
  6. Salppurin Simpauttaja 56,36 km (400 m rata)
  7. Hiekkaharjun Habermas 55,90 km (400 m rata)

50 km Maantie

  1. Linnan Pässi 3:55:49 (ei luotettavasti mitattu reitti)
  2. Suinulan Teräsmies 4:28:01 (väliaika / 100 km juoksu)
  3. Ylä-Savon Rehveli 4:40:35 (ei luotettavasti mitattu reitti)
  4. Salppurin Simpauttaja 4:43:07 (ei luotettavasti mitattu reitti)
  5. Rääkänpään Runoratsu 4:54 (ei luotettavasti mitattu reitti)
  6. Apinasaaren Heimopäällikkö 5:05:54
  7. Lintukylän Kurko 5:48:26 (reitin mittaus epävirallinen)
  8. Iin Puhuri 6:19 (51,0087 km) (M45)

50 km Maantie N

  1. Kauklahden Kotka 5:46:10 (reitin mittaus epävirallinen)
  2. Porin Tarmo 6:11:44 (reitin mittaus epävirallinen)

50 km Rata

  1. Huikon Kuriiri 3:59:49 (väliaika / 6 h juoksu) (M45)
  2. Lahden Kolmonen 4:11:16 (väliaika / 6 h juoksu)
  3. Ylä-Savon Rehveli 4:17:08
  4. Lintukylän Kurko 4:57:15 (väliaika / 6 h juoksu)
  5. Suinulan Teräsmies "alta 6h" (väliaika / 6 h juoksu)

50 km Sisärata

  1. Huikon Kuriiri (yli 200 m rata) (kierrostenlasku/matkanmittaus epävirallinen) 4:07:29 (M45)
  2. Lahden Kolmonen 4:41:02 (yli 200 m rata)
  3. Suinulan Teräsmies 4:46:40 (yli 200 m rata) (M40)

Maraton

  1. Lapin Loimu 2:47:07
  2. Rääkänpään Runoratsu 2:49:25
  3. Suinulan Teräsmies 2:51:15
  4. Kukasjärven Kuikka 2:57:56
  5. Lahden Kolmonen 3:01:57
  6. Kurikan Kuningas 3:04:12 (nettoaika 3:04:05)
  7. Palojärven Tasuri 3:09:06
  8. Linnan Pässi 3:10:21
  9. Ylä-Savon Rehveli 3:11:08
  10. Apinasaaren Heimopäällikkö 3:11:25 (nettoaika 3:11:19)
  11. Huikon Kuriiri 3:18:25 (nettoaika 03:18:12)
  12. Kemin Poro 3:28:56
  13. Sarvijoen Eka Vekara 3:29:05 (nettoaika 3:28:51)
  14. Salppurin Simpauttaja 3:29:23 (nettoaika 3:28:45)
  15. Tampereen Ilves 3:32:07 (nettoaika 3:32:03)
  16. Iin Puhuri 3:32:19 (M40)
  17. Lintukylän Kurko 3:37:12
  18. Hiekkaharjun Habermas 3:40:07 (nettoaika 3:39:57)
  19. Padasjoen Patman 3:47:04
  20. Tenolan Verkonpaino 3:51:47 (väliaika / 100 km juoksu)
  21. Petäjäveden Peto 3:52:19
  22. Suomenlinnan Susi 4:12:13 (43.615 km väliaika / 100 km juoksu)
  23. Sarvijoen Eka Vekara 4:18:06 (väliaika / 100 km juoksu)
  24. Hallin Hitain 4:24:02 (nettoaika 4:23:33)
  25. Mäkkylän Mammutti 4:34:14
  26. Etelän Kajura 5:06:15 (43.3 km väliaika 100 km kilpailussa)

Maraton M40

  1. Palojärven Tasuri 3:07:10
  2. Rääkänpään Runoratsu 3:07:11 (nettoaika 03:06:55)
  3. Suinulan Teräsmies 3:13:07
  4. Iin Puhuri 3:32:19
  5. Hiekkaharjun Habermas 3.53.34
  6. Pohjan Tähti 3:54:16 (maastomaraton)
  7. Sarvijoen Eka Vekara 4:18:06 (väliaika 100 km kilpailussa)

Maraton M45

  1. Huikon Kuriiri 3:16:10
  2. Sarvijoen Eka Vekara 3:29:05 (nettoaika 3:28:51)
  3. Suinulan Teräsmies 3:46:00
  4. Petäjäveden Peto 3:52:19
  5. Hiekkaharjun Habermas 4:01:57 (nettoaika 4:00:31)
  6. Pohjan Tähti 4:27:21 (maastomaraton)
  7. Etelän Kajura 5:06:15 (43.3 km väliaika 100 km kilpailussa)

Maraton M50

  1. Kukasjärven Kuikka 2:57:56
  2. Huikon Kuriiri 3:35:14
  3. Padasjoen Patman 3:47:04
  4. Suinulan Teräsmies 3:53:55
  5. Suomenlinnan Susi 4:12:13 (43.615 km väliaika 100 km juoksussa)
  6. Hallin Hitain 4:24:02 (nettoaika 4:23:33)

Maraton M55

  1. Huikon Kuriiri 4:00:38 (nettoaika 3:56:14)
  2. Padasjoen Patman 4:18:12 (43.615 km väliaika 100 km juoksussa)

Maraton Sisärata

  1. Huikon Kuriiri (yli 200 m rata) (kierrostenlasku/matkanmittaus epävirallinen) 3:25:03 (M45)
  2. Lahden Kolmonen 3:28:22 (yli 200 m rata)
  3. Apinasaaren Heimopäällikkö 3:30:52 (yli 200 m rata)
  4. Suinulan Teräsmies 3:59:51 (M40) (yli 200 m rata)

Maraton Reinot jalassa

  1. Apinasaaren Heimopäällikkö 5:28:18

Maraton paljain jaloin

  1. Apinasaaren Heimopäällikkö 5:12:24.

Maraton takaperin

  1. Apinasaaren Heimopäällikkö 7:14:06.

Maraton sukat (vain) jalassa

  1. Apinasaaren Heimopäällikkö 5:04:15.

Maraton N

  1. Kutajoen Rentukka 3:45:53 (nettoaika 3:45:49)
  2. Nuuksion Nuoli 3:51:26 (N40)
  3. Karhusolan Tiukunen 4:05:15
  4. Paloheinän Pantteri 4:11.54,7
  5. Porin Tarmo 4:13:39 (nettoaika 04:12:35) (N45)

Maraton N40

  1. Nuuksion Nuoli 3:51:26

Maraton N45

  1. Nuuksion Nuoli 4:08:02
  2. Porin Tarmo 4:13:39 (nettoaika 04:12:35)
  3. Patolan Kissa 5:11:18

Maraton N50

  1. Nuuksion Nuoli 4:13:32 (nettoaika 4:12:54)
  2. Porin Tarmo 4:36:14
  3. Patolan Kissa 6:56:09 (43.615 km väliaika 100 km juoksussa)

Maraton N55

  1. Porin Tarmo 4:46:56 (nettoaika 4:42:44)

25 km, maantie

  1. Kurikan Kuningas 1:36:45,8

Puolimaraton

  1. Lapin Loimu 1:14:41
  2. Rääkänpään Runoratsu 1:15:59
  3. Ylä-Savon Rehveli 1:22:03
  4. Lahden Kolmonen 1:23:49 (nettoaika 1:23:42)
  5. Palojärven Tasuri 1:24.38 (M40)
  6. Suinulan Teräsmies 1:25:02
  7. Linnan Pässi 1:25:29
  8. Tampereen Ilves 1:28:31
  9. Lintukylän Kurko 1:33:16

Puolimaraton N

  1. Kauklahden Kotka 1:51:45 (nettoaika 1:51:27)
  2. Karhusolan Tiukunen 2:03:19

Puolimaraton M40

  1. Iin Puhuri 1:35:32

20 km, maantie

  1. Lapin Loimu 20 km 1:11:07 (väliaika puolimaratonilla)

Tunnin juoksu, maantie

  1. Lapin Loimu 17.0 km (väliaika (59.50) puolimaratonilla)

10 mailia, maantie

  1. Suinulan Teräsmies 59:55

10 km, maantie tai maasto

  1. Kurikan Kuningas 33:54
  2. Lapin Loimu 34:38 (väliaika puolimaratonilla)
  3. Kukasjärven Kuikka 34:52 (M45)
  4. Rääkänpään Runoratsu 35:48
  5. Suinulan Teräsmies 37:30
  6. Lahden Kolmonen 37:48
  7. Ylä-Savon Rehveli 37:50
  8. Palojärven Tasuri 38:53 (M40)
  9. Tampereen Ilves 39:41
  10. Lintukylän Kurko 42:01

10 000 m, rata

  1. Kurikan Kuningas 34:04
  2. Rääkänpään Runoratsu 35:18
  3. Suinulan Teräsmies 51:05 (M40) (väliaika 6h juoksussa)

Cooper (12 min)

  1. Rääkänpään Runoratsu 3580 m
  2. Lahden Kolmonen 3468 m (sisärata)
  3. Pohjan Tähti 3440 m
  4. Linnan Pässi 3405 m
  5. Tampereen Ilves 3321 m (sisärata)
  6. Husulan Tuulos 3160 m

2 Mailia, maantie tai maasto

  1. Kurikan Kuningas 10:10
  2. Rääkänpään Runoratsu 10:25
  3. Lapin Loimu "alle 11"
  4. Lahden Kolmonen 11:16
  5. Ylä-Savon Rehveli 11:27
  6. Suinulan Teräsmies 11:31
  7. Linnan Pässi 11:55
  8. Palojärven Tasuri 11:56 (M40)
  9. Tampereen Ilves 12:15
  10. Mäkkylän Mammutti 12:29
  11. Idän Pikajuna "alle 13"

2 Mailia, maantie tai maasto N

  1. Nuuksion Nuoli 14:36

1500 m

  1. Rääkänpään Runoratsu 4:45
  2. Lahden Kolmonen 4:56
  3. Ylä-Savon Rehveli 4:57
  4. Linnan Pässi 4:58,0
  5. Palojärven Tasuri 5:02
  6. Tampereen Ilves 5:20
  7. Lintukylän Kurko 5:34,6
  8. Suinulan Teräsmies 5:43:2
  9. Iin Puhuri 5:45
  10. Porin Karhu 5:48,6

1500 m N

  1. Huhmarin Peura 7:16

1000 m

  1. Lahden Kolmonen 2:57,1

800 m

  1. Palojärven Tasuri 2:26,54
  2. Husulan Tuulos 2:34,8

800 m N

  1. Huhmarin Peura 3:16,4

400 m N

  1. Huhmarin Peura 1:16,12

200 m N

  1. Huhmarin Peura 33,09

100 m

  1. Rääkäpään Runoratsu 13,83
  2. Lahden Kolmonen 13,88
  3. Tampereen Ilves 13,93
  4. Ylä-Savon Rehveli 15,29
  5. Suinulan Teräsmies 15,78
  6. Iin Puhuri 15,88

100 m N

  1. Huhmarin Peura 16,03

60 m N

  1. Huhmarin Peura 10,38

100 m Takaperin

  1. Rääkänpään Runoratsu 20.5
  2. Linnan Pässi 23.0
  3. Iin Puhuri 26.0
  4. Suinulan Teräsmies 36.4

Tupla-triathlon (2/1)

  1. Sarvijoen Eka Vekara 27:00:55 (3:07:30; 14:05:45; 9:36:42) (M45)
  2. Tenolan Verkonpaino 29:29:29 (3:17:33; 15:39:24; 10:18:04)

Triathlon (1/1)

  1. Rääkänpään Runoratsu 10:27:44
  2. Suinulan Teräsmies 11:10 (pyöräily 174 km)

Triathlon (1/2) N

  1. Nuuksio Nuoli 5:47:03 (N40)

Hiihto 24 h

  1. Tenolan Verkonpaino 297,66 km
  2. Mäkkylän Mammutti 159,96
  3. Ylä-Savon Rehveli 103,2km (SA-tyypin suksilla)

Hiihto 12 h

  1. Kurikan Kuningas 194,8 km

Pyöräily 6 vrk

  1. Rääkänpään Runoratsu 1,000 km (M40) (ei tuomareita, reitin mittaus epävirallinen)

Pyöräily 24 h

  1. Tenolan Verkonpaino 639,2 km (M40)
  2. Rääkänpään Runoratsu 533 km (M40) (ei tuomareita, reitin mittaus epävirallinen)
  3. Suinulan Teräsmies 505 km (M50) (ei tuomareita, reitin mittaus epävirallinen)
  4. Sarvijoen Eka Vekara 503 km (M45) (ei tuomareita, reitin mittaus epävirallinen)
  5. Salppurin Simpauttaja 500,15 km (ei tuomareita, reitin mittaus epävirallinen)

10-ottelu (naisten aitakorkeus)

  1. Lapin Loimu 3492
  2. Lahden Kolmonen 3102
  3. Rääkänpään Runoratsu 2890
  4. Lintukylän Kurko 2194
  5. Tampereen Ilves 2192
  6. Iin Puhuri 1781
  7. Ylä-Savon Rehveli 1647
  8. Suinulan Teräsmies 1365
  9. Porin Karhu 1240
  10. Järvenpään Albatrossi 580 (kolme lajia)
  11. Linnan Pässi 571 (vain 1,500 m)

Pepathlon (10-ottelu (naisten aitakorkeus), seiväshypyn tilalla 3-loikka)

  1. Lapin Loimu 3323
  2. Lahden Kolmonen 3259
  3. Rääkänpään Runoratsu 3085
  4. Tampereen Ilves 2272
  5. Iin Puhuri 1871
  6. Ylä-Savon Rehveli 1549
  7. Suinulan Teräsmies 1450
  8. Linnan Pässi 842

Kiekonheitto

  1. Kurikan Kuningas 26.13
  2. Rääkänpään Runoratsu 20.76
  3. Lahden Kolmonen 19.20
  4. Tampereen Ilves 18.65
  5. Porin Karhu 18.61
  6. Ylä-Savon Rehveli 16.40
  7. Lintukylän Kurko 15.94
  8. Suinulan Teräsmies 12.77 (M40)
  9. Suinulan Teräsmies 12.40 (M45)

Sisäsoutu (Concept 2) - Maraton

  1. Iin Puhuri 3:03:25 (M40)

Sotilaspenkkipunnerrus

  1. Lapin Loimu 22 (M40)
  2. Suinulan Teräsmies 9 (vaaka kyseenalainen)
  3. Kemin Poro 3 (vaaka kyseenalainen)
  4. Lahden Kolmonen 1 (vaaka kyseenalainen)

Leuanveto

  1. Lapin Loimu 27
  2. Lapin Loimu 25 (M40)
  3. Suinulan Teräsmies 24 (M40 & M50)
  4. Rääkänpään Runoratsu 11
  5. Kemin Poro 11
  6. Ylä-Savon Rehveli 9
  7. Luvian Salama 7
  8. Lahden Kolmonen 7
  9. Hyvinkään Stoppari 7

Leuanveto lisäpainolla

  1. Lapin Loimu 70 kg (M40)
  2. Suinulan Teräsmies 45 kg (M50)

Voimanosto

  1. Lapin Loimu 537,5 kg (M40)
    Jalkakyykky 177,5 kg / Maastaveto 220 kg / Penkkipunnerrus 140 kg

Jäätelönsyönti

  1. Suinulan Teräsmies 3,2 l
  2. Ylä-Savon Rehveli 2,5 l

Golf Hole in one

  1. Iin Puhuri 1 lyönti

Seuran jäsenten tuloksia ennen valaistumistaan

Sakura Michi (250 km)

  1. Pohjan Tähti 32:50

Spartathlon (246 km)

  1. Pohjan Tähti 32:13:28
  2. Huikon Kuriiri 35:34:03

48 h juoksu M

  1. Pohjan Tähti 382,317 km (Suomen ennätys)

48 h juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 278,4 km
  2. Patolan Kissa 234,264 km

24 h juoksu M

  1. Pohjan Tähti 208,811 km (väliaika 48 h juoksu)
  2. Huikon Kuriiri 205,9 km
  3. Tuomarilan Tiikeri 161,196 km
  4. Hiekkaharjun Habermas 105,690
  5. Linnan Pässi 100 km (15 vuotiaana) (maantie; reitin mittaus epävirallinen)

24 h juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 176,093 km
  2. Patolan Kissa 150,0 km
  3. Porin Tarmo 139,2 km

12 h juoksu M

  1. Pohjan Tähti 125,93 km

12 h juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 101,2105 km

100 km juoksu M

  1. Pohjan Tähti 7:58:10
  2. Tenolan Verkonpaino 9:35:52
  3. Huikon Kuriiri 10:13:39
  4. Palojärven Tasuri 11:11:00
  5. Etelän Kajura 11:27:04
  6. Hiekkaharjun Habermas 11:27:20
  7. Tuomarilan Tiikeri 11:45:51

100 km juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 11:02:24
  2. Porin Tarmo 11:41:28
  3. Patolan Kissa 13:57:29

6 h juoksu M

  1. Pohjan Tähti 69,52 km
  2. Huikon Kuriiri 64,550 km
  3. Tuomarilan Tiikeri 62,123 km
  4. Hiekkaharjun Habermas 60,45 km

6 h juoksu N

  1. Nuuksion Nuoli 59,65 km
  2. Patolan Kissa 55,122 km

50 km

  1. Tuomarilan Tiikeri 4:49:59 (väliaika 6h juoksussa)
  2. Etelän Kajura 5:10

50 km N

  1. Paloheinän Pantteri 6:01
  2. Kauklahden Kotka 6:01

Maraton

  1. Kukasjärven Kuikka 2:30:07
  2. Rääkänpään Runoratsu 2:48:47
  3. Etelän Kajura 2:56
  4. Porin Karhu 3:02:49
  5. Pohjan Tähti 3:05:16
  6. Linnan Pässi 3:05
  7. Petäjäveden Peto 3:07
  8. Palojärven Tasuri 3:08:12
  9. Huikon Kuriiri 3:11:51
  10. Hiekkaharjun Habermas 3:15:29
  11. Salppurin Simpauttaja 3:16:47
  12. Iin Puhuri 3:17:07
  13. Tenolan Verkonpaino 3:19:55 (nettoaika 3:19:48)
  14. Apinasaaren Heimopäällikkö 3:30:55 (nettoaika 3:30:50)
  15. Kilon Gepardi 3:37:48 (M50)
  16. Sarvijoen Eka Vekara 3:40:49
  17. Kemin Poro 3:43
  18. Tuomarilan Tiikeri 3:48:24
  19. Suorannan Siili 3:55:00

Maraton N

  1. Nuuksion Nuoli 3:08:25
  2. Paloheinän Pantteri 3:59:42
  3. Kauklahden Kotka 4:03:12
  4. Ikurin SirQ 4:12:22
  5. Porin Tarmo 4:12:52
  6. Kilon Rautarouva 4:47:47

Puolimaraton

  1. Etelän Kajura 1:17
  2. Palojärven Tasuri 1:22:08
  3. Apinasaaren Heimopäällikkö 1:32:16 (nettoaika 1:31:52) Reitti 446 m alimittainen
  4. Tuomarilan Tiikeri 1:37:24

Puolimaraton N

  1. Nuuksion Nuoli 1:27:01
  2. Kilon Rautarouva 2:04:45

20 km

  1. Palojärven Tasuri 1:14:14

10,000 m, rata

  1. Kurikan Kuningas 32:23,78
  2. Etelän Kajura 35:10
  3. Linnan Pässi 38:41
  4. Lintukylän Kurko 43:37
  5. Lahden Kolmonen 44:51

10 km

  1. Palojärven Tasuri n 36:30 (20 km kilpailun jälkimmäinen puolisko (=> lentävällä lähdöllä!))
  2. Tuomarilan Tiikeri 46:35,7 (1/4 maraton)

10 km N

  1. Nuuksion Nuoli 39:03

5000 m, rata

  1. Kurikan Kuningas 15:37,07
  2. Etelän Kajura 17:10
  3. Palojärven Tasuri 17:42,3

5 km N

  1. Huhmarin Peura 23:51

2 Mailia, maantie tai maasto N

  1. Palojärven Tasuri 11:44

2 Mailia, maantie tai maasto N

  1. Huhmarin Peura 14:25
  2. Nuuksion Nuoli 14:36

Cooper (12 min)

  1. Kurikan Kuningas 3870 m
  2. Tampereen Tuliluikku 3600 m
  3. Pohjan Tähti 3580 m
  4. Suinulan Teräsmies 3460 m (pururata, reitin mittaus kyseenalainen)
  5. Etelän Kajura 3380 m
  6. Kemin Poro 3270 m
  7. Lintukylän Kurko 3140 m
  8. Suinulan Teräsmies 3050 m

Cooper (12 min) N

  1. Nuuksion Nuoli 2850

3000 m

  1. Petäjäveden Peto 9:57
  2. Suinulan Teräsmies 10:15

3000 m estejuoksu

  1. Kukasjärven Kuikka 9:17,9

2000 m

  1. Tampereen Tuliluikku 6:15,2 (M16)

Maili

  1. Palojärven Tasuri 5:09

1500 m

  1. Tampereen Tuliluikku 4:30,0 (M16, 2000 m väliaika)
  2. Palojärven Tasuri 4:42
  3. Lapin Loimu 4:50,4
  4. Suinulan Teräsmies 4:54 (M18)

1500 m estejuoksu

  1. Kukasjärven Kuikka 4:27,40

1000 m

  1. Linnan Pässi 2:58,1
  2. Suinulan Teräsmies 3:01
  3. Tampereen Tuliluikku 3:05,0 (M13)

800 m

  1. Linnan Pässi 2:09
  2. Lapin Loimu 2:13:13
  3. Tampereen Tuliluikku 2:15,9 (M16)
  4. Palojärven Tasuri 2:18
  5. Suinulan Teräsmies 2:26

100 m

  1. Tampereen Tuliluikku 12,4 (M19)
  2. Linnan Pässi 13,0
  3. Lahden Kolmonen 13,40
  4. Suinulan Teräsmies 13,7 (M18)
  5. Kemin Poro 14,2
  6. Palojärven Tasuri 14,4

100 m N

  1. Huhmarin Peura 17,9

Vauhditon viisiloikka

  1. Husulan Tuulos 17:18

Triathlon (1/1)

  1. Etelän Kajura 10:06
  2. Sarvijoen Eka Vekara 13:51:56
  3. Kemin Poro 13.55

Sprint-Triathlon (1/2)

  1. Etelän Kajura 4:25

Sprint-Triathlon (1/2) N

  1. Nuuksion Nuoli 6:29:38

Sprint-Triathlon (1/4)

  1. Etelän Kajura 2:05

Sprint-Triathlon (1/8)

  1. Etelän Kajura 1:01

Sprint-Triathlon (1/8) N

  1. Nuuksion Nuoli 1:18:45

Hiihto 24 h

  1. Sarvijoen Eka Vekara 203,82 km (perinteisellä tyylillä)

Pyöräily "Tour de Helsinki" (140 km) M

  1. Sarvijoen Eka Vekara 4:22:49

Pyöräily "Tour de Helsinki" (140 km) N

  1. Nuuksion Nuoli 5:35:54

Vapaauinti 100 m

  1. Hyvinkään Stoppari "alta 59"
  2. Linnan Pässi 1:00,2
  3. Rääkänpään Runoratsu 1:10
  4. Suinulan Teräsmies 1:12 (allaslähtö)

Vapaauinti 500 m N

  1. Nuuksion Nuoli (allaslähtö) 11:23,68

Pituussukellus (ilman välineitä)

  1. Linnan Pässi 65 m
  2. Hyvinkään Stoppari 50 m
  3. Kemin Poro 50 m
  4. Luvian Salama 25 m
  5. Rääkänpään Runoratsu 25 m
  6. Lintukylän Kurko 16 m

Pituussukellus (ilman välineitä) N

  1. Kilon Rautarouva 25 m
  2. Nuuksion Nuoli 17 m

Voimanosto

  1. Padasjoen Patman 402,5 kg (sarja 52 kg)
    Jalkakyykky 120 kg / Maastaveto 170 kg / Penkkipunnerrus 112,5 kg

Penkkipunnerrus

  1. Etelän Kajura 122,5 kg
  2. Mäkkylän Mammutti 115
  3. Padasjoen Patman 112,5 kg
  4. Salppurin Simpauttaja 110
  5. Lahden Kolmonen 97,5
  6. Lintukylän Kurko 92,5
  7. Kemin Poro 90
  8. Suinulan Teräsmies 85
  9. Tampereen Tuliluikku 80
  10. Linnan Pässi 65
  11. Ylä-Savon Rehveli 60
  12. Rääkänpään Runoratsu 50

Penkkipunnerrus N

  1. Kilon Rautarouva 37,5

Voimanosto

  1. Padasjoen Patman 180 kg (sarja 52 kg)

Leuanveto

  1. Mäkkylän Mammutti 33
  2. Kemin Poro 24 (remmeillä 38)
  3. Tampereen Tuliluikku 22
  4. Petäjäveden Peto 21
  5. Linnan Pässi 20
  6. Rääkänpään Runoratsu 18
  7. Lahden Kolmonen 16
  8. Lintukylän Kurko 15
  9. Luvian Salama 10
  10. Etelän Kajura 9,99

Hengenpidätys

  1. Etelän Kajura 5:45

Lihapullien syönti

  1. Sarvijoen Eka Vekara 80 kpl

Sitruunavohveleitten syönti

  1. Tuomarilan Tiikeri 100 kpl

Keilailu (1 sarja)

  1. Kilon Gepardi 289

Legacy Results

Länsiväylä n. 16,5 km

  1. Rääkänpään Runoratsu 57:21
  2. Lapin Loimu 57:53
  3. Petäjäveden Peto 59:45
  4. Suinulan Teräsmies 1:00:30
  5. Linnan Pässi 1:02:50
  6. Järvenpään Albatrossi 1:03:00
  7. Ylä-Savon Rehveli 1:04:32
  8. Iin Puhuri 1:04:50
  9. Porin Karhu 1:05
  10. Lahden Kolmonen 1:08:14
  11. Mäkkylän Mammutti 1:08
  12. Idän Pikajuna 1:10
  13. Lintukylän Kurko 1:12:43
  14. Salppurin Simpauttaja 1:14:57
  15. Luvian Salama 1:25

Länsiväylä n. 16,5 km

  1. Kilon Rautarouva 1:36:45
  2. Nuuksion Nuoli 1:08:45

Seuran tulevaisuuden lupauksien tuloksia

100 m Tytöt alle 3 v

  1. Henriika Ylä-Nikkilä 47.65 (jäsenyys pending)

100 m Tytöt alle 4 v

  1. Henriika Ylä-Nikkilä 40.70 (murskaradalla, vastaa Novotan-pinnoitteella alle 40 sekunnin aikaa)

Pityyshyppy Tytöt alle 4 v

  1. Henriika Ylä-Nikkilä 90 cm
 

Suunnittelu ja toteutus: Lintukylän Kurko, Tampereen Ilves ja Suinulan Teräsmies