Suomeksi Eesti keeles English
tausta

Synkkä Syysunelma 20-21.10.2017 jossain siellä ja siellä päin

Kilpailu käytiin.


Kansa taisteli -miehet ja naiset kertovat

Ritari Ässä P
Kunnon Kaipuu
Vierivät sammaleet
Repostelijat
SyysJyllääjät
McKramppi
Kontulan Kalashnikov
Nopsakoipi

Tulokset


Juoksu 160 km

Ei määräajan puitteissa reitin suorittaneita joukkueita.


Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:

Suomenlinnan Susi (Jussi Riku)
Luistelijat (Pekka Pajunen)
IhanHukasssa (Karpaasi)


Juoksu 100 km

SijoitusJoukkueJoukkueen jäsenetLoppuaika (hh:min)
1MarsuJuha Lehtonen16:18
2Kontulan KalashnikovAlpo Kuusisto17:50
3IhmenainenAnne Kiljunen19:40
3PetoteamKimmo Kaario19:40
5HolkkipolviHannes Pasanen20:33
6Kim ErikssonKim Eriksson20:54
6Bastvik ExpressBastvik Express20:54
6Taateleilla tallaajaAntti Jussila20:54
9Isortoqin hiihdonopettajaMatias Utriainen23:47
9Viitailan KisaKari Karhula23:47
11Vierivät SammaletTerhi Jaakkola, Helena Skogman, Tom Toivonen23:57

Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:

Telkkä Pöntöstä (Mika Kotilainen)
Tyhjä Arpa (Julius Mäkelä)
Rasputitsa (Kalle Hakonen)
Suomen Kustavin sauna- & hiihtoseurue 1 (Janne Blomqvist)
Suomen Kustavin sauna- & hiihtoseurue 2 (Markko Lehtosalo)


Juoksu 50 km

SijoitusJoukkueJoukkueen jäsenetLoppuaika (hh:min)
1Luupiikki AAntti Rantanen14:53
2KenokefalosJukka Nyblom, Mikko Mutka, Toni Uimonen, Jaakko Kallio, Pekka Parviainen8:20
3Jopi JalkapuoliMarkus Lindqvist8:22
3ResistanceIlkka Lassila, Sanna Lassila8:22
5RepostelijatAntti Pasanen, Sanni Eloneva8:23
6VTMLKirsi Väinölä, Klaus Nummela8:34
7Suomen Kustavin Sauna & Hiihtoseurue prospectMarkko Lehtosalo16:58
8Rytökallion rymyäjätKaisa Reinius11:14
9Rytökallion rymyäjätPiia Randell11:52
9Tolkku Boys TurkuKimmo Jalonen11:52
11Huvikseen retkellä originalTapani Mikkola, Heli Mikkola, Mårten Lampén, Anniina Erkkilä12:02
12Team CalCuLadiesSaija Antikainen, Piia Kolehmainen, Leena Antila12:28
13Eteläkairan PirkotMarjut Hiekkanen, Piia Salmela12:35
14ACOAnders Colliander13:51
14Ryläyksen YstävätTuija Rantalainen, Arja Rantalainen, Anu Vesisenaho13:51
14Lasilaakson laiskamatoMarjut Vainio13:51
14Lasilaakson laiskiainenJouni Monto13:51
18Pallomeri KeltainenTuula Pajunen16:11
18Pallomeri punainenPäivi Leppänen16:11
18PolkuetanatTuula Pajunen23:35

Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:

Pallomeri Pinkki (Laura Hallapää)
Pallomeri Oranssi (Sari Peltonen)
Pallomeri Sininen (Helmi Hallapää)/p>

Pyörä 160 km

SijoitusJoukkueJoukkueen jäsenetLoppuaika (hh:min)
1O M J A K O NJaakko Soivio14:35
2Team Sandels RacingPekka Vesanen, Mika Liimatainen16:32
3Multihuurut 1Markus Rinkinen17:52
4b00tLauri Alakuijala19:07
5Cycling El Burro vesistö- ja suojaosMarko Mutanen19:58
6EräjormatKristian Myllymäki, Hannu Koimäki22:09
7Waselin - Veikkolan PuumaJuha Koukkari23:44
8Sikakorven Sisu 2Antti Risikko, Tero Kajaus7:38
9td>23:47>

Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:

Waselin Puunhalaaja (Marko Konttinen)
Kukkilan Pantani (Timo Pekkinen)


Pyörä 100 km

SijoitusJoukkueJoukkueen jäsenetLoppuaika (hh:min)
1Sikakorven SisuAntti Virsu, Jarmo Launonen10:30
2Team one SnowflakeKaisu Soivio10:55
3Muurlan mahtiElsi Helenius, Harri Laaksonen13:25
4YösyöttöMinttu Mustonen, Pontus Backlund13:42
5Kymijoen Kyynel PartaMarkku Tikkanen14:58
5Kymijoen Kyynel - KarvaHenrik Nykänen14:58
7Team SnowflakesPaloheinän Pantteri23:27
8Pajamäen matkatoimistoJesse Vainio15:36
9Rajamäjen RinsessaIia Vuorenpää21:12
9Korven KeijuKorven Keiju21:12
11Ainolan KohautusVeikko Tolvanen22:30
11Risari-Ässä PPekka Pitknen22:30

Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:

Eksymä 360 (Timo Raudus) (***)

*** Sakkorasti


Pyörä 50 km

SijoitusJoukkueJoukkueen jäsenetLoppuaika (hh:min)
1Viinin VoimallaKalle Ahlqvist8:26

Keskeyttäneet/hylätyt joukkueet:
Marjalan Mansikka (Pia Perämäki)



Täyteläiset tulokset Ekseli-formaatissa